Azt senki se feltételezze, hogy az online társkeresés veszélyesebb, mint egy buliban való ismerkedés, de tény, hogy nem árt az óvatosság. Nem elrettentés végett írom, de bizony több olyan eset is kering a neten, ahol sajnos csaló, akár pszichopata hálójába került a naiv társra vágyó.
Sajnos az elkeseredettség és a görcsös társkeresés könnyelművé tehet bennünket. Bizony hallottam olyan esetről, ahol valaki megadta az adatlapon a teljes nevét, születési adatait, még a lakcímét is és a csalók pénzt kértek a nevében a barátaitól. Ezt könnyen kivédhetjük azzal, ha csak a város nevét adjuk meg. Vannak nők, akik a levelezések során annyira belehabarodnak a számukra kedves férfiba, hogy már csak későn veszik észre, hogy a szerelem ígéretével pénzt csal ki tőlük.
Biztosan Te is hallottál a népszerű Netflixes dokumentum filmről, ami a Tinder csaló címet kapta. A film rövid leírása, hogy egy gazdag, világjáró gyémántmogulnak adta ki magát, és a neten szedett fel nőket, majd dollármilliókat csalt ki tőlük. Tökéletesen utánajárt a stáb, hogy hogyan alakította ki a csaló, az érzelmi szálakat, amiket hamis anyagi háttér kreálásával erősítette meg. A legrosszabb az egészben nem csak az volt, hogy anyagilag hatalmas adósságuk lett, hanem sok nő elveszítette a reményt, hogy létezik az igazi, illetve a férfiakban való bizalmatlansága nagyon gátolni fogja őket majd a párkeresés folyamán.
Gyakran arra hivatkoznak a csalók, hogy szívesen találkoznának, de sajnos pont most nincs elég pénze az utazáshoz, vagy azért nem tud telefonálni, mert nem tudja kifizetni a számláját, illetve ilyen-olyan okokra hivatkozva, netán lerobbant az autója és sürgősen pénzre lenne szüksége. Még mindig sokan bedőlnek annak, hogy az otthonunkhoz képest egy jó távoli helyre beszélik meg az első randit, amire természetesen nem megy el az illető és mivel megadtuk a címünket, a sikertelen randi végén hazaérve a kirabolt lakással szembesülhetünk. Az is nagyon fontos, hogy amíg jobban meg nem ismerjük a kiválasztott férfit, semmiképpen se menjünk fel a lakására és az autójába se üljünk be. Legjobb, ha olyan helyre beszéljük meg a találkozót, ahol sokan vannak és mindenképpen barát, vagy rokon tudjon róla, hogy hova megyünk és kivel találkozunk.
Ezeket nem azért írtam, hogy elvegyem a kedveteket az online ismerkedéstől, hanem pont azért, hogy ha körültekintőek és kellőképpen óvatosak vagyunk sok kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat. A legfontosabb minden csalónak az a célja, hogy elhitesse veled, hogy ő nem más, mint az igazi, aki rád várt mindvégig. Sajnos a biztonság kedvéért át kell mennünk nyomozóba is az élő találkozó biztonsága érdekében. Igen is nézzük meg a közösségi plaftormjait: hogy mit kommunikál ott magáról, hogy milyen képei vannak kiposztolva, és hogy mikor hozta létre a közösségi oldalát, illetve hány ismerőse van. Ha ezeknél bármi gyanússal találkozunk, akkor érdemes óvatosnak lennünk. Amit viszont sose felejts el, hogy nem mindenki csaló, és vannak esetek amik gyanúsnak tűnnek, de ártalmatlanok.
Üdv.: Gergő
https://www.grobgergo.hu/