Amióta megszületett a friendzone, mint fogalom, azóta töretlen a sikere. Röviden összegezve azt jelenti, hogy a másik fél kapcsolatrendszerében baráti szegmensben helyezkedsz el. Ez a társkeresésben nem mindig jelent éppen jót, vagy rosszat. Azonban mégis könnyebb belekerülni, mint kikászálódni belőle. Lássuk is miért!
Vegyünk példaként egy szingli nőt. Számára minden ellenkező nemű férfijelölt potenciális társjelöltként indul. Azonban akár a másodperc törtrésze alatt ezt képesek megváltoztatni. Tehát te is kedves olvasó, ha most éppen barátzónában vagy valamikor, az amiatt van mert kikerültél a potenciális jelöltek közül, és most talonban vagy tartva!
Vannak olyan tulajdonságok, amiken lehet változtatni, de van amin nem. Ha például álmaid szerelme 20 éves, te pedig 70 akkor egészen biztosan fiatalabb már nem lehetsz. Ez egy olyan adottság, amin nem lehet változtatni. Tehát sok esetben amiatt kerül valaki friend-zone ba, mert egyszerűen nem egy mezőnyben van kiszemeltjével.
Második, inkább nagyobb részben viszont olyan dolgok miatt kerülünk a társkeresési „tiltólistára” mert tettünk is érte valamit. Egy helyzetet, vagy azok sorozatát nem jól reagáltuk le, nem úgy cselekedtünk ahogy illendő lett volna. Esetleg pont egy megfelelő pillanatban nem voltunk férfiak. Egy mai srácnak könnyű bekerülni ide, mert a lányoknak magasabbak az elvárásaik. Emiatt is már a 0. lépésnél, a Tinder tologatásnál fontos, hogy jó fotóink legyenek! Hiszen Tinderen egy barát zónába kerülés egyenlő egy balra húzással, és potenciális társvesztéssel is.
No, de visszatérve a randizáshoz… A nők szeretik, ha nőként érezhetik magukat egy férfi mellett, és amint ez elszáll, akkor már magától értetődően csak haverként tekintenek a másikra. A legbugyutább társkeresési tanács emiatt az, hogy add önmagad. Másképp kell egy randevún viselkedni, és máshogyan a kocsmában a haverokkal. Mutasd inkább a legjobb oldalad!
Egy Tinder randi során emiatt szinte lehetetlen is kikerülni a barátzónából, ha már belekerültél. Az online térben nagyon gyorsan történnek a dolgok, és seperc alatt mással találkozik a lány. Te pedig egyedül maradtál. És ezek a száraz tények, nincs rajtuk mit változtatni.
Azonban a jó hír, hogy a meglévő szociális hálódban levő csajoknál mégis ki tudsz kerülni ebből a kalapból. Vegyünk például egy céges környezetet, ahol minden nap látod a kolléganőd. Lehet az egyik céges bulin leittad magad, és csúnyán viselkedtél. Viszont a következő vállalati csapatépítőn pedig valamiért szimpatikus leszel. Egy hétköznapi helyzetben sokkal több időd és esélyed van hibáid kijavítására. Ez ad egy könnyedebbséget, viszont nehézségének forrása is ugyanez. Hiszen egy hétköznapi környezetben nem biztos, hogy potenciális előmelegített jelöltként indulsz (mint pl. Tinderen) így fontos, hogy mutasd ki ismerkedési szándékod! Bókolj! Flörtölj, hogy ezekkel olyan jeleket mutass a másik félnek, hogy rád tudjon társként is tekinteni.
Figyelj a jelekre: Érdemes figyelni a másik fél jelzéseire is. Ha érdeklődik irántad, jelezni fogja. Ha nem reagál, akkor talán nem érdeklődik romantikus szinten.
Több, mint barátságos beszélgetések: Próbálj kifelé mutató, randiszerű témákat feldobni a beszélgetésben, hogy a beszélgetésetek ne korlátozódjon csak a baráti témákra.
Mutass érdeklődést: Kérdezz a másik félről, érdeklődj az élete iránt, és mutasd, hogy törődsz vele.
Mutass empátiát: Legyél figyelmes és érzékeny a másik fél érzéseivel szemben. Hozz létre közös élményeket: Amikor személyesen találkoztok, olyan tevékenységeket válasszatok, amelyek segítenek közös élményeket szerezni.
Légy türelmes: A kapcsolatok építése időt igényel, ne siettesd az eseményeket. Engedd, hogy a dolgok természetesen alakuljanak. Elképzelhető, csak amiatt voltál barátzónában, mert a másik fél nem is gondolta volna, hogy te szeretnél tőle többet is. A kommunikáció nagyon fontos, mert ahogyan a mondás is tartja „néma gyereknek anyja sem érti a szavát”.
Üdv.: Gergő
https://www.grobgergo.hu/